Zapraszamy do udziału w certyfikowanym kursie: Polskie Standaryzowane Testy Integracji Sensorycznej – 21-22 września 2024 r. (20 h)
Kurs dedykowany terapeutom SI po studiach podyplomowych lub kursie 2 stopnia metody SI.
Polskie Standaryzowane Testy Integracji Sensorycznej (PSTIS) to pierwsze, wystandaryzowane na grupie polskich dzieci w wieku od 4 do 9 roku życia narzędzie do diagnozy zaburzeń przetwarzania sensorycznego. Ich autorami są polscy psycholodzy, wybitni terapeuci SI Zbigniew Przyrowski, Ewa Grzybowska i Małgorzata Dębińska-Pruchnik.
Bateria zawiera 12 testów mierzących podstawowe procesy SI. Testy nie są tożsame z PTKIS (SCSIT). Nie są też ich modyfikacją.
Do samodzielnego posługiwania się Polskimi Standaryzowanymi Testami Integracji Sensorycznej, po ukończeniu kursu, niezbędne są standaryzowane pomoce (krzesło obrotowe, kładki, tacki i przesłona), które można zakupić osobno we własnym zakresie.
Podczas kursu pomoce te są zapewnione przez Organizatora.
Uczestnicy kursu otrzymują: podręcznik, książeczki testowe, protokoły.
Szkolenie kończy się egzaminem praktycznym.
Po ukończonym kursie uczestnik otrzyma certyfikat i będzie miał uprawnienia do diagnozy Polskimi Standaryzowanymi Testami Integracji Sensorycznej.
Prowadzące:
Beata Mendygrał-Lewicka: absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku – kierunek nauczycielski, Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie wydział rehabilitacji: studia podyplomowe – kształcenie integracyjne z elementami rewalidacji i rehabilitacji. Od 1992 roku pracuje z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną, ASD, zespołami neurologicznymi prowadząc zajęcia indywidualne i grupowe. Nauczyciel dyplomowany w Zespole Szkół Specjalnych w Lipnie woj. Kujawsko-Pomorskie. Prowadzi prywatny gabinet terapeutyczny Praksja Lipno. Praca z dziećmi to jej pasja, a uśmiech zadowolonego małego pacjenta daje jej najwięcej satysfakcji. W swojej pracy stawia na rzetelną diagnozę i odpowiednie dobieranie najlepszych możliwych metod dostosowanych do indywidualnych potrzeb i możliwości danego dziecka. Prywatnie lubi sport, aktywność i podróże, spotkania z przyjaciółmi – bycie w ciągłym ruchu daję jej napęd do kreatywnej pracy z dziećmi. Uczestniczka wiele szkoleń, warsztatów, konferencji i kongresów doskonalących wspierania rozwoju dziecka. Uzyskała kwalifikacje m.in. do diagnozy i terapii Metodą Warnkego trening słuchowy, wzrokowy i motoryczny. Terapii ręki w teorii integracji sensorycznej, Terapeuta Treningów Umiejętności Społecznych.
Joanna Agapow: mgr pedagogiki specjalnej, nauczyciel i terapeuta SI, diagnosta ADOS-2. Wieloletnie doświadczenie zdobywała w różnorodnych placówkach oświatowych, w szkołach i przedszkolach specjalnych, integracyjnych, ogólnodostępnych. Od kilkunastu lat pracuje w poradni psychologiczno-pedagogicznej prowadząc diagnozę i terapię dzieci ze spektrum autyzmu oraz jest wykładowcą na Akademii Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Integracji Sensorycznej. Wykształcenie kierunkowe wzbogacała studiami podyplomowymi (m.in. Wczesne wspomaganie oraz edukacja i terapia dzieci i młodzieży z zaburzeniami rozwoju – Uniwersytet Gdański, Diagnoza i terapia pedagogiczna – WSH TWP Szczecin) oraz licznymi kursami i szkoleniami (m.in. Terapia Integracji Sensorycznej, Stosowana Analiza Behawioralne w pracy terapeutycznej z osobami autystycznymi, Glottodydaktyka – edukacja językowa i matematyczna, Dysleksja rozwojowa – teoria, diagnoza, terapia pedagogiczna).
Termin: 21-22.09.2024
Cena kursu: 1200 zł
Miejsce szkolenia: Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie, ul. Monte Cassino 15
Link do zapisów: KLIKNIJ, ABY SIĘ ZAPISAĆ