Seminarium Naukowe 21 marca

Seminarium Naukowe 21 marca

Seminarium Naukowe

pt.

Do jakiego świata powinna przygotowywać współczesna szkoła ?

pod honorowym patronatem

Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty

Szanowni Państwo

w imieniu Katedr pedagogiki i psychologii ANS TWP w Szczecinie serdecznie zapraszamy do udziału w I Seminarium Naukowym z cyklu „Edukacja dla przyszłości” pt: Do jakiego świata powinna przygotowywać współczesna szkoła ?

Miło jest nam poinformować, że wprowadzenia do seminarium dokona
prof. UAM dr hab. Jacek Pyżalski – pracownik naukowy Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, pomysłodawca, kierownik i wykonawca ponad sześćdziesięciu międzynarodowych i krajowych projektów badawczych. Trener w obszarze komunikowania i trudnych zachowań oraz edukacji medialnej, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Edukacji Medialnej. Członek Rady Centrum Edukacji Obywatelskiej, Specjalista Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk.

Podczas dyskusji podejmiemy próbę odpowiedzi na pytania: Jak wyobrażamy sobie świat w bliższej i dalszej przyszłości? Czy potrafimy odczytać jaki w tym świecie będzie człowiek przyszłości w jego indywidualnym i zbiorowym wymiarze? Jak dziś wygląda rzeczywistość polskiej szkoły? Czy szkoła ta może już nosić miano szkoły pracującej na potrzeby przyszłości, a jeśli nie to, co i w jaki sposób powinno się w niej zmieniać? Czy uczeń w obecnym systemie edukacji może zostać wyposażony w kompetencje przyszłości, takie jak np. myślenie innowacyjne i adaptacyjne, myślenie projektowe, kompetencje międzykulturowe, cyfrowe i komunikacyjne oraz wiele innych niezwykle potrzebnych do życia i pracy w warunkach coraz bardziej zdominowanych przez sztuczną inteligencję?

Zaproszenie kierujemy do wszystkich przedstawicieli środowiska oświatowego
i naukowego, którzy z racji wykonywanego zawodu, w sposób oczywisty biorą udział
w przygotowaniu młodego pokolenia do życia i pracy w warunkach – ciągle jeszcze – nie do końca zdefiniowanej przyszłości.

Seminarium odbędzie się w dniu 21 marca br. w godz.. 12.00 – 14.45, w formule hybrydowej: stacjonarnie w budynku ANS TWP przy ul. Monte Cassino 15 i na platformie MS Teams.

LINK do rejestracji na wydarzenie https://forms.gle/8kAjGU3ibfpqBXnd9

Ilość miejsc stacjonarnych jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zadzwoń do nas!