Rektor ANS TWP prof. ANS TWP dr Grażyna Leśniewska, prof. ANS TWP dr hab. Czesław Plewka, prof. dr hab. Zdzisław Wołk mają przyjemność zaprosić Państwa do udziału w cyklu seminariów naukowych, pt. „Teoretyczne i praktyczne aspekty współczesnej pedagogiki i psychologii”, organizowanych przez Katedry Pedagogiki i Psychologii ANS TWP w Szczecinie.
Piąte z cyklu seminarium, pt. ”INTERDYSCYPLINARNE KONTEKSTY WSPÓŁCZESNEJ PEDAGOGIKI I PSYCHOLOGII” odbędzie się 14 listopada 2024 r. w godz. 14.00 – 16.00.
Udział w seminarium jest bezpłatny. Seminarium odbywać się będzie w formie stacjonarnej w budynku Akademii Nauk Stosowanych Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie przy ul. Monte Cassino 15 oraz w formie on-line za pośrednictwem platformy MS Teams.
Dla osób zainteresowanych istnieje możliwość wystawienia zaświadczenia o uczestnictwie w seminarium, po uprzedniej rejestracji na wydarzenie.
Poniżej przedstawiamy ramowy program seminarium wraz z linkiem do spotkania i rejestracji.
Ramowy program seminarium:
1. godz. 14.00 – dr hab. prof. ANS TWP Czesław Plewka – Kierownik Katedry Pedagogiki
2. godz. 14.10 – JM Rektor ANS TWP prof. ANS TWP dr Grażyna Leśniewska
3. godz.14.15 – 14.40 – prof. dr hab. Tomasz Szkudlarek – wystąpienie pt. „Interdyscyplinarność a autonomia dyscypliny- gdzie jest edukacja”?
4. godz.14.40- 15.05 – prof. dr hab. Mirosława Nowak-Dziemianowicz – wystąpienie pt. „Transdyscyplinarność jako przyszłość pedagogiki”.
5. godz.15.05 – 15. 20 – dr Marzanna Farnicka – wystąpienie pt. „W służbie ludziom- teraz i w przyszłości – na styku pedagogiki, psychologii i socjologii”.
6. godz.15.35 – 16.00 – dyskusja
Link do spotkania:
Licząc na Państwa uczestnictwo w seminarium 14.11.2024 r. prosimy o rejestrację na wydarzenie poprzez formularz Google:
oraz potwierdzenie stacjonarnego uczestnictwa do 13.11.2024 r. na adres e-mail: sgerszkow@anstwp.pl.
Zapraszamy serdecznie!!!
Przedstawiamy sylwetki prelegentów:
Prof. dr hab. Tomasz Szkudlarek – pedagog i filozof edukacji, od października br. emerytowany profesor Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie kierował Zakładem Filozofii Wychowania i Studiów Kulturowych, przez dwie kadencje był dyrektorem Instytutu Pedagogiki, a przez ok.10 lat kierownikiem Studiów Doktoranckich w zakresie Pedagogiki i Nauk o Polityce. Od wielu lat współpracuje z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku prowadząc między innym zajęcia teoretyczne z doktorantami, a także współpracował z kilkoma innymi uczelniami w Polsce (m. in. Uniwersytetem Dolnośląskim, SWPS) i za granicą (m.in. visiting professor w Linkoping University i University West Szwecji oraz w NLA University w USA). Autor wielu krajowych i zagranicznych publikacji. Ostatnie publikacje profesora dotyczą głównie związków edukacji i polityki (por. np. książki On the Politics of Educational Theory oraz Education and the Political: New Theoretical Articulations). Często pisał m. in. o relacjach edukacji i współczesnej kultury (np. książki Media: Szkic z filozofii i pedagogiki dystansu, Wiedza i wolność w pedagogice amerykańskiego postmodernizmu;- napisana wspólnie ze Zbyszko Melosikiem, Kultura, tożsamość i edukacja; migotanie znaczeń.