Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych ACADEMICA

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych ACADEMICA

Chcemy zaprosić Państwa do korzystania z systemu elektronicznych wypożyczeń międzybibliotecznych na terminalu znajdującym się w bibliotece ANS TWP.

Dwa lata temu Biblioteka Narodowa uruchomiła Cyfrową Wypożyczalnię Publikacji Naukowych ACADEMICA. W oparciu o tradycyjny system wypożyczeń międzybibliotecznych powstał system wypożyczania wersji elektronicznych książek i czasopism naukowych, które mogą trafić do szerszego niż do tej pory grona czytelników. Głównym celem projektu jest uzupełnienie, a w przyszłości zastąpienie tradycyjnej formy wypożyczeń międzybibliotecznych wypożyczaniem publikacji w postaci cyfrowej. W zasobach platformy ACADEMICA jest ponad milion tekstów naukowych ze wszystkich dziedzin wiedzy, chronionych prawem autorskim i niedostępnych w polskich bibliotekach i repozytoriach cyfrowych. Publikacje z domeny publicznej są dostępne w otwartej sieci Internet, natomiast utwory chronione prawem autorskim mogą być rezerwowane i udostępniane tylko na terminalach na terenie bibliotek.

Z możliwościami cyfrowej wypożyczalni można zapoznać się na stronie academica.edu.pl. System umożliwia wyszukiwanie pełnotekstowe, oferuje system rezerwacji oraz bieżącą informację o bibliotekach, które przystąpiły do systemu. Korzystanie z cyfrowej wypożyczalni jest bezpłatne a dołączenie do systemu ACADEMICA jest bardzo proste.

Ważne:

Z Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA można korzystać na komputerze znajdującym się w bibliotece ANS TWP w godzinach jej otwarcia. Natomiast książki można rezerwować z dowolnego komputera po wcześniejszym kontakcie z pracownikiem biblioteki ANS TWP, który zarejestruje Państwa w systemie CWPN ACADEMICA.

Zapraszamy

Anna Skotarczak oraz Marta Wiśniewska

Zadzwoń do nas!