Cel studiów:
W wojsku, jak i w innych organizacjach, posiadanie dobrego dowódcy (kierownika) zasługującego na miano przywódcy potrafiącego kontrolować, prowadzić i narzucać swoją wolę innym jest wysoce pożądane. Bez kompetentnego dowódcy obdarzonego odpowiednimi cechami i umiejętnościami sprawność dowodzenia może zostać zakłócona. Dobrze funkcjonująca organizacja powinna opierać się na zasadach, które znacząco akcentują przywództwo jako integralną i niezbędną składową kompetencji osoby kierującej.
Sukces przywódcy, zależny jest od kompetencji, umiejętności i potencjału, który posiada. Studia podyplomowe skierowane są do osób pragnących doskonalić umiejętności przywódcze i komunikacyjne.
Celem studiów jest przygotowanie absolwenta do zdobycia kompetencji w zakresie rozpoznawania i doskonalenia własnego potencjału przywódczego. Słuchacz pozna m.in. zasady komunikacji interpersonalnej i strategicznej, taktyki i techniki negocjacyjne, mechanizmy wywierania wpływu społecznego, metody organizacji pracy zespołów roboczych oraz sposoby diagnozowania i rozwiązywania problemów związanych z pracą zespołową. Zdobędzie wiedzę na temat kreowania właściwych relacji interpersonalnych z podwładnymi oraz w kontaktach z otoczeniem.
Przykładowe przedmioty:
- Przywództwo wojskowe
- Przywództwo w procesie dowodzenia
- Komunikacja społeczna
- Negocjacje i mediacje
- Komunikacja medialna i narzędzia PR
Podstawa prawna studiów:
- Ustawa Prawo o Szkolnictwie Wyższym z dnia 27 lipca 2005 r. (Dz. U. 2005 nr 164 poz.1365);
Warunki i tryb rekrutacji:
Adresatami studiów są osoby, które posiadają wykształcenie wyższe (I-go lub II-go stopnia).
Opłaty:
- Opłata wpisowa
100 zł0 zł - Czesne za jeden semestr wynosi
1500 zł1400 zł - Opłata za świadectwo 30 zł
- Istnieje możliwość opłaty czesnego w ratach.